economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ayvalık'ta Parkomatlar Balpark Bünyesine Geçiyor

Ayvalık'ta Parkomatlar Balpark Bünyesine Geçiyor
A- A+ A

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl özel bir firmaya kiralanan parkomatlar, Büyükşehir bünyesindeki Balpark tarafından işletilmeye başlanılacağı günü bekliyor.

Bu kapsamda; 2014 Mart’ında yapılan yerel seçimler öncesinde, Ayvalık Belediyesi bünyesinde olan parkomatlar, seçimlerin hemen akabinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçmiş ve Büyükşehir’de bu parkomatları Ayvalık’ta faaliyet gösteren özel bir firmaya sezonluk kiralamıştı.

Geçtiğimiz aylarda kiralama süresinin sona ermesiyle birlikte, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Balpark adlı şirket tarafından il genelinde olduğu gibi; Ayvalık merkez, Altınova ve Sarımsaklı’da ana arterler üzerinde bulunan yol kenarındaki parkomatların önümüzdeki günlerde yeniden hizmete sokulacağı bildirildi.

Konuyla ilgili muhabirimizin aldığı bilgiye göre parkomatların, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayına ait oturumunda Balpark’a yetki vermesiyle yeniden hizmete gireceği belirtiliyor.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/ayvalikta-parkomatlar-balpark-bunyesine-geciyor-24971