economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ayvalık'ta Trafik Polisleriyle Şoförler Odasından Sürücülere Çikolatalı Uyarı

Ayvalık'ta Trafik Polisleriyle Şoförler Odasından Sürücülere Çikolatalı Uyarı
A- A+ A

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Trafik Haftası nedeniyle ilçe merkezinde denetimlerini arttıran Trafik Polisleriyle, Ayvalık Şoförler Odası emniyet kemeri takmayan sürücülere çikolata ikramıyla uyarılarda bulundu.

Ayvalık Trafik Denetleme Büro Amirliği, tarafından gerçekleştirilen uygulamada sıradan bir trafik kontrolüne girdiklerini sanan sürücülerin ise, trafik polislerinin yaptıkları çikolatalı sürpriz karşısında şaşkınlıklarını gizleyememesi dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye’de her yıl yüzlerce insanın trafik kazalarında yaşamlarını yitirip, binlercesinin ise ömür boyu sakatlıklarla yaşamak zorunda kaldığının vurgulandığı denetimlerde, ekipler sürücülere başta emniyet kemeri takmanın önemi ve seyir halindeyken trafik kuralarına harfiyen riayet etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Ciddi’nin de uygulamaya katılarak trafik polisleri ile birlikte sürücülere çikolata ikram ettiği denetimlerde; emniyet kemeri takılı halde araç kullanan sürücülere de teşekkür edildi.

İlginç trafik denetimine bizzat katılan Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Savaş Sağtaş ile Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Ciddi; Trafik Haftası nedeniyle tüm araç sürücülerini; Ayvalık Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Ayvalık Belediyesi, Karayolları 29. Şube Şefliği’nin katılımı ile hazırlanan 8 Mayıs Cuma Günü saat 10.00’da İsmet İnönü Kültür Merkezi’ndeki etkinliklere davet etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/ayvalikta-trafik-polisleriyle-soforler-odasindan-suruculere-cikolatali-uyari-86913