economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gelişen Kentler Zirvesinin Bu Yılki Durağı Balıkesir

Gelişen Kentler Zirvesinin Bu Yılki Durağı Balıkesir
A- A+ A

Gelişen Kentler Zirvesi’nin 7 Mayıs 2015 tarihinde Balıkesir’de gerçekleşecek.

Türkiye’nin potansiyeli yüksek kentlerini ve bölgeleri ile bu kentlerdeki gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak amacıyla “Gelişen Kentler Zirvesi”ni hayata geçiren GYODER, zirvenin 7.’sini Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 7 Mayıs 2015 tarihlerinde Balıkesir’de düzenleyecek.

GYODER, gelişen kentlerin yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak, seslerini ulusal ve uluslararası alanlarda duyurmak ve potansiyel barındıran bu kentlere yatırım yapılmasına ön ayak olmak amacıyla “Gelişen Kentler Zirve”sini düzenliyor. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Gelişen Kentler Zirvesi’ni 2010 yılından bu yana düzenlediklerini belirterek, şunları kaydetti: “Amacımız; Türkiye’nin sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden ibaret olmadığını, Anadolu’da her anlamda potansiyel barındıran, bölgelerimiz ve şehirlerimiz olduğunu göstermek. Bu kent ve çevrelerinin hem potansiyellerini hem de özellikle gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak ve yatırım yapılmasına destek olmak istiyoruz. Bu anlamda bu yıl Marmara Bölgesi’nin parlayan yıldızı olarak gördüğümüz Balıkesir’de sektör temsilcileri ve takipçileri ile buluşuyoruz. Zirve’de Balıkesir’in ve Güney Marmara Bölgesi’nin potansiyelini ve geleceğini kentsel dönüşümden finansa, turizmden enerjiye tüm detaylarıyla ele alacağız.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’in yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını açıkladı. Uğur, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) 2010 yılından beri başlattığı, “Gelişen Kentler Zirvesi” toplantısını 6-7 Mayıs tarihlerinde Balıkesir’de yapacağını, Büyükşehir Belediyesi olarak bu önemli zirveye ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını da yaşadıklarını söyledi. Uğur, “6-7 Mayıs tarihlerinde GYODER ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni Balıkesir’de yapacak. Bu da çok önemli. Türkiye’deki büyük yatırımcıları Balıkesir’de 2 gün ağırlayacağız. Onları hem Ege sahillerinde hem Marmara hem merkezinde gezdirip göstereceğiz ve onları Balıkesir’e yatırım yapmaları için davet edeceğiz. Bunlar da Balıkesir için önemli etkinlikler olacak” dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/gelisen-kentler-zirvesinin-bu-yilki-duragi-balikesir-51280