economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Karesi'de Dostluk Galip Geldi

Karesi'de Dostluk Galip Geldi
A- A+ A

30 Nisan, 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenen "Karesi Basketbol Kuruluş Turnuvası"da dostluk kazandı. Türkiye’nin önde gelen takımları; Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş, Bandırma Kırmızı basketbol takımları turnuvaya renk kattı.

30 Nisan’da başlayan Karesi Kuruluş Turnuvası, verilen bir gün aranın ardından hafta sonu devam etti. Karesispor’un adını basketbol camiasında duyurmak için önemli bir adım olan Karesispor Kuruluş Turnuvası sorunsuz geçerken, son gün sporcu ve antrenörler hatıra fotoğrafı çektirdi. Balıkesir basketbolu adına turnuvanın prestij açısından önemine dikkat çekilirken, turnuvaya katılan sporcu ve antrenörlerin mutlu ayrılması, turnuvanın yapılış amacının başarıyla sonuçlandığını gösterdi.

Turnuvanın son gün karşılaşmalarında ilk maç Bandırma Kırmızı ve Darüşşafaka Doğuş arasında geçti. İki takımın da turnuvada iki galibiyeti bulunurken, karşılaşma seyir zevki açısından yüksek geçti. Karşılıklı sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk çeyreğinde üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla öne geçen Bandırma Kırmızı, ikinci çeyreğe 27-23 önde girdi. İkinci çeyrekte de boyalı alanı iyi kullanan ve rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Bandırma Kırmızı soyunma odasına 47-35 önde gitti. Üçüncü çeyrekte Darüşşafaka Doğuş aradaki farkı eritse de dördüncü çeyreğe girildiğinde Bandırma Kırmızı 58-53 öndeydi. Dördüncü çeyrekte savunmasını sertleştiren ve rakibinin yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Darüşşafaka, maçı 72-74 aldı.

Karesi Kuruluş Turnuvası’nda son gün son maçı ise Karesispor-Fenerbahçe Ülker arasında oynandı. Maça üstün başlayan takım Fenerbahçe, ilk çeyrek sonunda 9-24 öndeydi. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü kaybetmeyen ve özellikle serbest atışlardan bulduğu sayılarla farkı iyice artıran Fenerbahçe soyunma odasına 24-45 önde gitti. Üçüncü çeyrekte rakibinin maça geri dönme çabalarına üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla cevap veren Fenerbahçe, 43-72 önde girdiği dördüncü çeyrekte de üstünlüğünü kaybetmedi ve maçtan 50-100 galip ayrıldı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/balıkesir-haberleri/kareside-dostluk-galip-geldi-40779