economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç:

Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç:
A- A+ A

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, seçim çalışmaları kapsamında Kazpınarı, Gömü ve Tarlaağzı köy sakinleri ile bir araya geldi.

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, beraberinde Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Özdilkural, Tanıtım Medya Başkanı Murat Yıldırım ile birlikte Amasra ilçesine bağlı Kazpınarı, Gömü ve Tarlaağzı köyünde halka hitap etti.

“AK PARTİ GELDİ İNSANLARA DEĞER VERDİ”

Geçmiş dönemdeki hükümet çalışmalarını değerlendirdiği toplantıda konuşan Milletvekili Tunç, “Biz iktidarı MHP’den devraldık. MHP iktidarında bu ülkede SSK hastanesine gittiğiniz zaman muayene olmak ayrı bir dertti, ilacını almak ayrı bir dertti. Onların döneminde ambulansın mazot parasını vatandaştan isterlerdi. Hastanedeki cenazemizin parasını ödemeden, senet imzalatmadan vermezlerdi. Şimdi dileyen herkes her istediği hastanede tedavi olabiliyor. Eskiden bu köylerden diyaliz hastaları Zonguldak’a veya Ankara’ya haftada 3 sefer gider gelirdi. Sağlam bir insanı gönderseniz hasta olurdu. AK Parti geldi, insana değer verdi. İşte AK Parti farkı budur. AK Parti hastane ve sağlık merkezine gelemeyen yaşlı hastamızın ayağına doktor gönderen partidir. AK Parti bıçak parasını sona erdirdi. Suyu olmayan, yolu olmayan köyümüz kalmasın diye çalıştık” dedi.

Milletvekili Tunç, "13 yıl önce Türkiye’nin vilayetlerini birbirlerine bağlayan yollar daracık yollardı. Duble yollar yoktu. O daracık yollarda hatalı sollamalarla kan gölüne dönerdi. Yoları ayırdık hayatları birleştirdik” dedi.

“KÖYLERİMİZE HİZMET SEFERBERLİĞİ YAPTIK”

Milletvekili Tunç sözlerinin devamında, AK Parti iktidarının 2005 yılından bu yana uygulamaya koyduğu ve 10 yıl boyunca devam eden KÖYDES projesinden Bartın ilinin 264 köyüne toplam 100 milyon lira tutarında yatırım gerçekleştirildiğini, buna İl Özel İdaresinden ayrılan bütçenin dahil olmadığını, İl Özel İdaresinin bütçesi ile birlikte ise bu rakamın 150 milyon lirayı aştığını söyledi. Geçmiş iktidarlar döneminde köylerin unutulduğunu hatırlatan Milletvekili Tunç, köy yollarının asfaltlanması, kilit parke taşları ile düzenlenmesi ve köylerimizin içme suyu problemlerinin giderilmesi için AK Parti iktidarında bir seferberlik yapıldığını söyledi.

Kazpınarı, Gömü ve Tarlaağzı köylerinde vatandaşlara hitap eden Tunç, “13 yıl önceki Türkiye’ye gerimi dönelim, yoksa 13 yılda elde ettiğimiz ilerlemeyi 2023’ün lider ülkesinin kararını mı alalım. Hep birlikte bunu kararını vereceğiz” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/bartın-haberleri/ak-parti-milletvekili-yilmaz-tunc-67031