economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çok Dilli Koro 6 Dilde Şarkı Söyledi

Çok Dilli Koro 6 Dilde Şarkı Söyledi
A- A+ A

Batman’da, öğretmenlerin oluşturduğu çok dilli koro, düzenledikleri konserlerle, 6 dilde şarkı seslendirdi. Büyük beğeni toplayan konserde, tüm dillerin özgürce yaşamaları gerektiği vurgulandı.

Batman Eğitim-Sen Şubesi, öğretmenlerden oluşturduğu çok dilli korosu konser düzenledi. Batman Sanat Tiyatrosu’nda düzenlenen konserlere çok sayıda davetli katıldı. Ücretsiz düzenlenen konserlerde 6 dilde şarkılar seslendirildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Eğitim-Sen yöneticisi Zuhal Damar, "Eğitim-öğretimde yaşanan sıkıntıların eğitim emekçilerin üzerinde oluşturduğu negatif enerjiyi üzerlerinden atmak ve yıllardır Mezopotamya topraklarında yaşayan halkların geçmişten günümüze aktardıkları ezgilerle ölümsüzleştirmek için çok dilli korosu olarak bir çalışma yürüttük. Hoşgörü ortamında Kardeşçe bir arada yaşamanın ne kadar önemli olduğunu Kardeşçe yaşamanın her zamankinden daha çok elzem olduğu bu dönemde çok dilli koromuzla Batman’da yaşayan bütün müzikseverlere müzik dinletisi gerçekleştirdik. Batman Eğitim sen çok dilli korosu olarak 6 dilde toplam 12 ezgi seslendirildi" dedi.

Tüm dilleri yaşatmak ve gündemde tutmak için mücadelelerinden ödün vermeyeceklerini belirten Eğitim-Sen Batman Şube Eşbaşkanı Aziz Turay ise, bütün dil ve kültürlerden güç aldıklarını ve etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/batman-haberleri/cok-dilli-koro-6-dilde-sarki-soyledi-92596
Etiketler: Batman, Batman Haberleri