economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bozüyük Fen Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı

Bozüyük Fen Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı
A- A+ A

Bilecik Bozüyük Fen Lisesi, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında ’Bilim Fuarı’ düzenlemeye hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Türkiye’de bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programından yararlanmış olan Bozüyük Fen Lisesi, çeşitli branşlarda 30’un üzerinde proje hazırlayarak projeleri 11-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Bozüyük Fen Lisesi Müdürlüğü binasında düzenleyecekleri TÜBİTAK Bilim Fuarında sergileyecek. TÜBİTAK Bilim Fuarı ile, lise öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve ziyaretçiler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanıyor.

Bozüyük Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenecek olan TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’nin, iki gün boyunca herkese açık olup saat 10:00-17:00 arası ziyaret edilebileceği öğrenildi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/bilecik-haberleri/bozuyuk-fen-lisesinde-tubitak-bilim-fuari-71173