economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Adilcevaz Myo Öğrencilerinden Köy Okuluna Kitap Bağışı

Adilcevaz Myo Öğrencilerinden Köy Okuluna Kitap Bağışı
A- A+ A

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Adilcevaz Meslek Yüksekokulu’nun öğretim görevlileri ve öğrencileri, topladıkları kitapları köy okuluna bağışladılar.

Adilcevaz Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri, düzenledikleri kitap toplama kampanyası çerçevesinde elde ettikleri 2 bin kitabı Karaşeyh Köyü İlköğretim Okulu kütüphanesine hediye ettiler. Kampanyaya katılan herkesi canı gönülden tebrik eden Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, bu tür kampanyaların devam edeceğini belirterek, "Günümüz şartlarında halen bazı köylerimizin böyle eksiklerinin olması üzücü bir durum olsa da bu tür kampanyalarla bu eksiklikleri gidermek gurur verici bir durum. Kitap okumak farklı dünyalarda gezmek gibidir. Biz istiyoruz ki kimse kitapsız kalmasın. Kitap dağıtım programımıza katılan Adilcevaz Kaymakamımıza ve burada bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Daha önce toplanan kitapların 17 köye dağıtılarak kütüphaneler kurulduğunu belirten Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek ise, bu tür kampanyaların önemli olduğunu ifade etti. Özbek, "Bugün üniversiteli öğrencilerimizin harçlıklarını biriktirerek, kardeşlerine yaptıkları bu iyilik bence tüm dünyada örnek bir davranıştır. Bu vesileyle kampanyayı başlatan Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürümüzü, gıyabında öğretim görevlilerimizi ve özellikle öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/bitlis-haberleri/adilcevaz-myo-ogrencilerinden-koy-okuluna-kitap-bagisi-23213
Etiketler: Bitlis, Bitlis Haberleri