economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İş-Kur Engellilere Umut Oldu

İş-Kur Engellilere Umut Oldu
A- A+ A

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Bitlis İl Müdürlüğü tarafından verilen 29 bin TL’lik destekle Ahlatlı engelli bir vatandaş iş yeri sahibi oldu.

Ahlat’ta projeden faydalanan engelli vatandaş Abdulşakir Çepe’yi iş yerinde ziyaret eden İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan, Bitlis Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz ile Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Müdürü Mesut Şeker hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulundular.

İş yerinde bir süre Çepe ile sohbet eden İŞKUR Müdürü Alaattin Aslan ve beraberindekiler, kuruyemiş üzerine kurulan işletmenin oldukça güzel olduğunu ifade ettiler.Daha sonra İHA muhabirine açıklama yapan İş-Kur İl Müdürü Alaattin Aslan, girişimcilik sertifikasını almış engelli vatandaşlara iş yerlerini kurabilmeleri için 36 bin TL’ye kadar maddi destek verdiklerini belirterek, “Ahlat ilçemizde Abdulşakir isimli engelli kardeşimize kuruyemiş satışını yapması üzerine iş yeri açtık. Çalışma Bakanlığımız ve İş-Kur Genel Müdürlüğümüzün çıkarmış olduğu mevzuatla engelli kardeşlerimize 36 bin TL’lik hibe destekli projeler yapmaktayız. Bitlis ilimizde duyurumuzu yaptık. Ahlat’ta da faaliyete geçen iş yeriyle birlikte 4’üncü projemiz oldu. Daha öncesinde de başka engelli kardeşlerimize bu kapsamda iş yerleri açtık. Bugünde Ahlat ilçemizde engelli bir kardeşimize kuruyemiş sektöründe iş yeri açmış bulunmaktayız. Bu kardeşimiz yaklaşık bir haftadır iş yerini açmış. Bizde Tarım Müdürümüz Bülent Korkmaz ile Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Şeker’le birlikte ziyarete geldik. Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalarla istihdama büyük bir katkı sağlıyor. Ahlat’taki bu kardeşimizde istihdamdan faydalanmış oldu. İlerleyen zamanda inşallah işini daha da büyülterek belki personel dahi çalıştıracak kapasiteye gelir. Kendisine açtığı iş yerinde hayırlı ve bol kazançlar temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra konu hakkında açıklama yapan Abdulşakir Çepe ise, İş-Kur’un desteğiyle iş yeri kurduğu için oldukça mutlu olduğunu ifade ederek, “Girişimcilik belgemi alarak İş-Kur Müdürlüğü’nün verdiği projeye başvurdum. Başta İş-Kur İl Müdürümüz Alaattin Aslan olmak üzere yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Engelli bir vatandaş olarak iş bulmak ve çalışmak genellikle çok zor oluyor. Bu nedenle İş-Kur’un verdiği bu güzel projeden faydalandım. Çok şükür bir iş yeri kurabildim. Diğer arkadaşlarıma da sesleniyorum, girişimcilik belgesi alarak bu tür projeleri yapıp kendi iş yerlerini kursunlar” dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/bitlis-haberleri/is-kur-engellilere-umut-oldu-20344
Etiketler: Bitlis, Bitlis Haberleri