economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Meslek Lisesi Öğrencilerine Yurtdışı Bilgilendirme Toplantısı

Meslek Lisesi Öğrencilerine Yurtdışı Bilgilendirme Toplantısı
A- A+ A

Bitlis Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi tarafından hazırlanan proje kapsamında 42 öğrenci ve 3 öğretmen Hollanda ve Portekiz’e gidiyor.

“Avrupa’da Mig-Mag ve Autocad Uygulamalı Eğitim Projesi” kapsamında Hollanda ve Portekiz’de düzenlenecek programa katılacak öğrenciler, program hakkında bilgilendirildi. Bitlis Öğretmenevi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan öğrencilere gezi ve eğitim hakkında bilgiler verildi. 24 Nisan’da ilk kafilenin gideceği programın ikinci grubu ise 8 Mayıs- 29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İlki Hollanda’ya gerçekleştirilecek programda Autocad ve Mig-Mag (Gazaltı Kaynağı) hakkında bilgiler verilecek. 2 haftalık programın 10 günü eğitim ve 4 günü ise kültür gezisi olarak düzenlenecek. Burada eğitim alan öğrencilere sertifika verilecek. Eğitim alan öğrenciler, Türkiye dönüşünde okullarında yurtdışına gitmeyen arkadaşlarına da eğitim verecekler.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/bitlis-haberleri/meslek-lisesi-ogrencilerine-yurtdisi-bilgilendirme-toplantisi-38725
Etiketler: Bitlis, Bitlis Haberleri