economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
A- A+ A

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediye tarafından düzenlenen sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Düzenlenen programa Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AK Parti Belediye Meclis üyesi Canan Akbay, Haluk Yerlikaya ve Arzu Aydın’da katıldı. Bolu Belediyesi tarafından bugüne kadar hayata geçirilen ve bundan sonra hayata geçirilecek projelerin kamuoyuna aktarılması konusunda basın mensuplarının büyük rolü olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Sizlerle bir olay olduğunda değil sürekli diyalog halinde olmamız gerekiyor. Yapılanları ve yapacaklarımızı kamuoyuna sizlerin aracılığınızla en doğru şekilde aktarmalıyız. 11 yıldır ciddi bir çalışma içinde olduğumuza inanıyoruz. Buna toplumun da inanması lazım. Eğer toplum inanmazsa sadece biz inanırsak farklı çatışmalar ortaya çıkabiliyor. Algı ve anlayış farklılığı ortaya çıktığı zaman olay çıkıyor ve o zaman da yerel ve ulusal medya orada oluyor. Önemli olan olay çıkartmaktan ziyade uzlaşı kültürü içerisinde bizim yaptıklarımızın iyi algılanması, bunların topluma iyi aktarılması ve eğer yaptıklarımız ve yapacaklarımız içerisinde eksiklikler varsa toplumdan bize bunun geri dönüşümünün sağlanması çok önemli. Çünkü hiçbir idareci yanlış bir işi yapmak için idarecilik yapmaz. Toplum yaptıklarımızı ne kadar iyi algılarsa bizler seçimle geldiğimiz için netice olarak toplumda buna destek verir ya da vermez. Sizi görevden alır ya da size görev verir" dedi.

3. dönemde görevde olmalarını toplumun desteğine bağladığını dile getiren Yılmaz, "Burada olduğumuza göre demek ki toplumsal desteği genelde almışız. Ama genelde almış olmamız bazen yetmeyebiliyor. Örnek vermek gerekirse bizim en çok dua aldığımız işlerden bir tanesi Perşembe günleri yaptığımız hasta ziyaretleridir. Hatırlayın geçmişte bir hasta hastaneye gittiğinde kuyruklarda beklerken, itilip kakılırken bugün aradan geçen 10 yıldan sonra şu an evde bakımla ilgili Sağlık Müdürü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri ve Belediye Başkanı hastanın evinde ve emrinde. Bundan dolayı vatandaşlarımız seviniyor göz yaşlarına hakim olamıyor. Bize eksiklerini söylüyor anında çözüm üretmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından gazetecilerin gündeme dair yönelttiği soruları cevapladı. Soru cevabın ardından ise İVME projesi kapmasında Avrupa’ya giden basın mensupları adına, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve Başkan Yardımcısı Mert Minisker tarafından projeye verdiği destekten dolayı başta Başkan Yılmaz olmak üzere Bolu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İsmail Şentürk ve Bolu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Birimi Sorumlusu Serkan Ilgaz’a plaket takdim edildi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/bolu-haberleri/bolu-belediye-baskani-alaaddin-yilmaz-basin-mensuplariyla-bir-araya-geldi-91209
Etiketler: Bolu, Bolu Haberleri