economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Diyarbakır'da 33 Bin Kişilik Yeni Stadın İnşaatı Ertelendi

Diyarbakır'da 33 Bin Kişilik Yeni Stadın İnşaatı Ertelendi
A- A+ A

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu Talaytepe bölgesinde inşaatı devam eden 33 bin kişilik stat ve spor kompleksi için 4 Mayıs Pazartesi günü yapılacağı açıklanan temel atma töreni tarihi ileri ertelendi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımı ile saat 14.00’da yapılacağı belirtilen temel atma töreninin bakanların programlarında yapılan değişiklik gerekçesiyle ertelendi.

Bu arada inşaatı devam eden statlar arasında yapılan proje yarışmasında örnek gösterilen stadın inşaatı ise devam ediyor. Zemin etüdünün tamamlanmasından sonra başlayan inşaat çalışmalarında iş makineleri ve uzman ekip aralıksız şekilde çalışma yürütüyor. 85 kişilik personel ekibi ile devam eden çalışmaların yaz döneminde daha da hızlandırılacağı belirtildi. 33 bin seyirci kapasiteli stadın yanı sıra 2 bin 300 araçlık otopark, kapalı spor salonu, idare binası ve futbol sahalarını içeren projede inşaatın gelecek yılın sonunda tamamlanarak son aşamada çim ekimi yapılacağı kaydedildi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/diyarbakır-haberleri/diyarbakirda-33-bin-kisilik-yeni-stadin-insaati-ertelendi-18213