economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Diyarbakır'da Fehmi Aksoy Koleji Açılıyor

Diyarbakır'da Fehmi Aksoy Koleji Açılıyor
A- A+ A

Diyarbakır’da yapımı tamamlanma aşamasına gelen Fehmi Aksoy Koleji, yeni eğitim öğretim döneminde eğitim vermeye başlayacak.

Diyarbakır’ın dünya markası olmayı hedefleyen kolej, 13 yıllık eğitim geçmişi ve güçlü kadrosu ile eğitim-öğretim sektörüne iddialı bir giriş yapacak. Dünya vatandaşı yetiştirmeyi vizyon edinen ve dünyaya açık akademik alanda yetkin bireyler yetiştirmeyi hedef alan Fehmi Aksoy Koleji, seçkin öğretmen kadrosu ve sosyal tesisi ile de Diyarbakır’a model olacak ve eğitime yepyeni bir soluk kazandıracak.

Kolej kurucularından biri olan Fehmi Aksoy, altı yıldır planlaması yapılan, projesi üzerinde çalışılan kolejin 2015 Haziran ayında açılacağını, kayıt ve görüşmeler için büro oluşturduklarını, 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacaklarını belirterek, 13 yıllık köklü bir eğitim geçmişinden geldiklerini, Diyarbakır’dan dünyaya açılan bir eğitim ekolü olacaklarını dile getirdi.

25 yıldır eğitim sektöründe olan okul Müdürü Ahmet Özmen ise, okul çağındaki bir çocuğun gününün önemli bir kısmının okulda geçtiğini söyledi. Özmen, “Dolayısıyla çocuklar sınavlara hazırlanabilmekte fakat asıl sınav olan hayat sınavına yeterince hazırlanamamaktadır. Biz de Fehmi Aksoy Koleji olarak bu düşüncede hareketle çocukları yaşama hazırlayabilmek için yaşam becerileri merkezi kurduk, öğrencilerimiz bu merkezde yer alan ve Türkiye’de ilk olacak 14 farklı atölye ile hayallerini somutlaştıracak, kabiliyetlerini çömleğe, leziz yemeklere, ahşap oyuncaklara, muhteşem tasarımla dönüştürecekler, hayallerindeki sınırları kaldıracak, hayallerinin gerçekleştiğine şahitlik edeceklerdir. Amacımız kendisi ile barışık, insanlığa yararlı, kişilikli ve kimlikli nesillerin topluma kazandırılmasıdır. Düşünen, okuyan, fikir üreten, paylaşan, yardımlaşan, sosyal, kişilikli, Ahlaklı, örnek nesiller yetiştirmek hedefimizdir” dedi.

Diyarbakır’da ki eğitim sektörüne oldukça hızlı giriş yapması beklenen Fehmi Aksoy Koleji karakter eğitimi çalışmaları, davranış kazandırma çalışmaları, evde okul çalışması, destekleyici etüt çalışmaları yaparak, değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/diyarbakır-haberleri/diyarbakirda-fehmi-aksoy-koleji-aciliyor-83394