economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İkinci Büyük Kapalı Spor Salonunun Temeli Atılıyor

İkinci Büyük Kapalı Spor Salonunun Temeli Atılıyor
A- A+ A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kentin ikinci büyük kapalı spor salonu için kolları sıvadı. Yeni spor salonunun temeli 8 Mayıs’ta atılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan salon bin kişilik kapasiteye sahip olacak. Bu özelliğiyle kentin ikinci büyük spor salonu olma özelliği taşıyan spor salonu ile ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç açıklama yaptı. Projenin 4 milyon 468 bin lira mal olduğunu belirten Sevinç, önemli bir yatırıma imza attıklarını söyledi. Sevinç, olumsuz hava koşulları sebebiyle projeye geç başladıklarını ifade ederek, "Temel kazıları bitti, donatılar ve bağlantılar yapılıyor. Hava şartlarının olumsuzluğundan dolayı gecikti; ama bugün itibariyle havalar iyi çalışmaları hızlandıracağız. 6-7 Mayıs’ta burada temel atma törenimiz olacak, kasım ayının başında tesisimizi kullanıma açacağız" dedi.

Kentin genç nüfusa sahip olduğunu bu yüzden bu tür yatırımlara ihtiyaç duyduğunu anlatan Sevinç, spor tesislerinin yetersiz olduğunun farkında olduklarını ve bu yönde çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. Sevinç, "Belediyemizin yaptığı en büyük spor kompleksi diyebiliriz. Diyarbakır’a baktığınızda spor tesisleri açısından, Gençlik Spor Bakanlığı’nın yaptığı 5 bin kişilik salondan sonra en büyük salon olacaktır. Bu kente önemli bir katkı olacaktır. Kentimizin nüfusunun yüzde 65’i 25 yaş ve altıdır. Özellikle de spor tesisleri anlamında bölge olarak da kent olarak da çok yetersiziz. Bu yıl bu salonu tamamlayıp 2016’da da birçok spor kompleksi yapmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Salon sporlarının futbola göre daha geri planda kaldığının altını çizen Sevinç, "Salon sporlarının geliştirilmesi noktasında özellikle voleybol ve basketbol konusunda çalışmalarımız olacak. Bu nokta da Tamamen halka açık bir spor tesisi olarak faaliyet gösterecek" şeklinde konuştu.

Tesisin kente kazandırılmasının ardından bu çalışmaların mahallelerde yaygınlaştırılıp, branşların artırılacağını ifade eden Sevinç, başarı için spor tesislerinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/diyarbakır-haberleri/ikinci-buyuk-kapali-spor-salonunun-temeli-atiliyor-46895