economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Elazığ'da Tubitak Destekli '4006 Bilim Fuarı' Açıldı

Elazığ'da Tubitak Destekli '4006 Bilim Fuarı' Açıldı
A- A+ A

Elazığ’da bulunan Dumlupınar Ortaokulu’nda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen ‘4006 Bilim Fuarı’ açılışı yapıldı.

Elazığ Dumlupınar Ortaokulu koridorunda açılan ‘4006 Bilim Fuarı’na İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Zülfü Yapıcı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 26 danışman öğretmen ve 56 öğrencinin geliştirdiği toplamda 28 projeyi, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, beraberindekilerle gezerek bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, TUBİTAK’ın okullara verdiği destekle Elazığ ilinde birçok okulda ‘Bilim Fuarı’ düzenleme çalışmalarının içinde olduklarını söyledi. Bağlıtaş, "Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonunu genişletmekte ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışmadır. Dumlupınar Ortaokulu’nu da biraz önce ziyarete açmış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin hepsinin gözlerini ışıl ışıl görüyorum. Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalar yapmanın sevinci içerisinde gördüm. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve bu başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Fuarın sonunda konuşma yapan okul müdürü Yapıcı ise, "Elazığ’ın en köklü okullarından biri olan Dumlupınar Ortaokulu’nda bugün 2 gün sürecek olan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında yaptığımız projelerimizi gezdik. Öğrencilerimiz ve kıymetli öğretmen arkadaşlarımız özverili çalışmayla projelerini oluşturdu. Bu projedeki yapılan ürünleri ilimizdeki diğer öğrencilerle, öğretmenlerle ve velilerimizle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/elazığ-haberleri/elazigda-tubitak-destekli-4006-bilim-fuari-acildi-74097