economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Partili Yılmaz Çat'ta Konuştu

Ak Partili Yılmaz Çat'ta Konuştu
A- A+ A

Ak Parti Erzurum milletvekili Adnan Yılmaz, Çat ilçesinde çözüm sürecini değerlendirdi. Yıllarca yapılan istismarlar yüzünden ülkede ayrımcılığın ortaya çıktığını belirten Yılmaz, çözüm süreci ile birlikte artık yeni bir kardeşlik anlayışının hakim olduğunu söyledi.

Ak Parti Erzurum milletvekili ve Milletvekili Adayı Adnan Yılmaz 7 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Yılmaz Kuzey ilçeleri ve Kent merkezindeki temaslarının ardından Çat ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Yılmaz ilk olarak beraberinde İl yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Köseler Mahallesine geçti. Burada vatandaşlar tarafından karşılanan Ak Parti heyeti, köyde hane hane gezerek destek istedi.

Yılmaz ve beraberindekilerin bir sonraki durağı ise, Babaderesi Mahallesi oldu. Mahallede ilk olarak Babadereli Müderris Ahmed Efendi’nin türbesini ziyaret eden Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra medreseye geçerek burada Babadereli Ahmed Efendi’nin torunu Muhammed Has Hoca’dan dua istedi.

Işkınlı, Kirişli ve Göl mahallerinde köy odalarında vatandaşlarla bir araya gelen Adnan Yılmaz, çözüm sürecini anlattı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkesin din, dil, ırk cinsiyet ayrımı yapılmaksızın kardeşçe yaşaması gerektiğine işaret eden Yılmaz: “Bir takım odaklar bunu istismar eriyor ve kardeşi kardeşe düşürüyor. Yıllardır nice analar ağladı. Nice Mehmetçiğimiz şehit oldu. Nice kandırılarak dağa çıkarılan gençlerimiz hayatını kaybetti. Bu çocuklar bizim. Daha 20’li yaşlarında onları toprağa vererek Rabbimizin cenneti ayakları altına serdiği anneleri ağlatmaya kimsenin hakkı yok. İşte bu yüzden çözüm süreci diyoruz. İnşallah artık analar ağlamayacak, Ak Parti’ye bu millet destek vermeye bir olmaya devam ettiği sürece bu süreç tamamlanacak.“ diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/erzurum-haberleri/ak-partili-yilmaz-catta-konustu-79322