economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Erzurum'da Dap-Etü Bilim Şenliği …

Erzurum'da Dap-Etü Bilim Şenliği …
A- A+ A

Bilime ve bilgi üretimine önem veren DAP Bölge Kalkınma İdaresi, Erzurum Teknik Üniversitesi işbirliği ile “DAP-ETÜ Bilim Şenliği” düzenleniyor.

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Erzurum Teknik Üniversitesi işbirliğiyle 11-14 Mayıs 2015 tarihleri arasında ilki yapılacak olan "DAP-ETÜ Bilim Şenliği"nde sona yaklaşıldı.

Erzurum Teknik Üniversitesi yerleşkesinde 4 gün sürecek bilim şenliği programı oldukça zengin bir içeriğe sahip. Bilim şenliğine, DAP Bölgesinde bulunan 13 üniversiteden 250 öğrencinin yanı sıra Erzurum il merkezinde bulunan ortaokul ve lise öğrencileri katılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, asıl amacın öğrencilere bilimi sevdirmek, aynı zamanda öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek olduğunu söyledi. Başkan Demir, “Bilim Şenliği süresince öğrenciler unutulmaz saatler yaşayacak.” dedi.

DAP Bölgesinde beşeri ve sosyal sermayeyi geliştirmek için bilim şenliğine destek verdiklerini belirten Başkan Demir, şenlik kapsamında bilimsel atölyeler, konferanslar ve laboratuvar çalışmaları, sergi, yarışma programlarının yanı sıra kültürel ve sosyal etkinliklere de yer verileceğini dile getirdi.

DAP Bilim Şenliği programıyla hem bilimin eğlenceli doğası keşfedilecek hem de bilim insanlarıyla sohbetler yapılacak. Şenlikte ayrıca, yerel grup ve tanınmış sanatçıların vereceği konserlerle öğrenciler keyifli saatler geçirecek.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/erzurum-haberleri/erzurumda-dap-etu-bilim-senligi--40291