economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Anneler Günü Hediyesi Yine Annelerden

Anneler Günü Hediyesi Yine Annelerden
A- A+ A

Eskişehir Kadın El Emeği Değerlendirme ve Destekleme Derneği (ESKEDDER) üyeleri Anneler Günü dolayısıyla Vilayet Meydanı’na kurdukları standlarda el emeği ürünlerini Eskişehirlilerin beğenisine sundu.

ESKEDDER Başkan Yardımcısı İlknur Kahvecioğlu, 5,6,7 Mayıs tarihlerinde 3 gün sürecek etkinlikte dernek üyesi kadınların ürettiği eserleri satacağını söyledi. 75 çadırda 150 kadının el emeği eserleri sunduğunu ifade eden İlknur Kahvecioğlu, standlarda; gıda, sabun, takı, el örgüleri, nakış, ahşap, keçe, lületaşı ve cam gibi ürünlerin yer aldığını söyledi. Derneğin 1 yıl önce açıldığını dile getiren Kahvecioğlu, üye sayılarının her geçen gün arttığını ve üye olmak için sırada bekleyen kadınların olduğunu aktardı. ESKEDDER Başkan Yardımcısı İlknur Kahvecioğlu şöyle konuştu:

“Valiliğin böyle bir olanak sunması bizleri çok mutlu etti. Kadınların ürettiği eserleri satarak aile ekonomisine katkı sağlamalarını amaçlıyoruz, ürünlerimizi satabileceğimiz alanların çoğalmasını istiyoruz. Bu anlamda yerel yönetimlerden bize daha çok destek olunmasını istiyoruz.”

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/eskişehir-haberleri/anneler-gunu-hediyesi-yine-annelerden-84535