economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tepebaşı Belediyesi Sosyal Yaşam Okulu'ndan "Kadın Hastalıkları Ve Hijyen" Semineri

Tepebaşı Belediyesi Sosyal Yaşam Okulu'ndan "Kadın Hastalıkları Ve Hijyen" Semineri
A- A+ A

Tepebaşı Belediyesi ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi işbirliği ile Cevat Ünügür İlköğretim Okulu’nda bayanlara yönelik bir seminer gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sosyal Yaşam Okulu Projesi gerçekleştirilen etkinliklerle devam ediyor. Bayan velilere yönelik gerçekleşen seminerde, Acıbadem Eskişehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ceren Yıldız Eren, “Kadın Hastalıkları ve Hijyen” konusu işlendi. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ceren Yıldız Eren, hijyeni “Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü” olarak tanımladı ve hijyenin önemini vurguladı. Kadınların hayatlarının her döneminde özellikle genital bölge hijyenine dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Ceren Yıldız Eren, “Her kadın yılda 1 kez şikayeti olmasa da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına muayene olmalı; her yıl pap smear, ultrason ve mamografi tetkiklerini yaptırmalı; menopoz döneminde bu tetkiklere kemik ölçümleri ve kan tetkiklerini de eklemelidir” dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/eskişehir-haberleri/tepebasi-belediyesi-sosyal-yasam-okulundan-kadin-hastaliklari-ve-hijyen-semineri-39082