economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Usluer Köylerde Sorunları Dinlemeye Devam Ediyor

Usluer Köylerde Sorunları Dinlemeye Devam Ediyor
A- A+ A

CHP Parti Meclisi Üyesi ve birinci sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Gaye Usluer, Yahnikapan, Gündüzler, Yakakayı, Karakamış mahalle statüsündeki köylerde yaşayanların sorunlarını dinleyerek, çözüm yollarını mecliste arayacağını iletti.

İşsizlik, tarım ve hayvancılığın bitmesinden şikayet eden vatandaşlar, gençlerin şehre göç ettiklerini söyledi. Üniversite mezunu gençlerin evde oturduğunu söyleyen köy halkı, önceliğin gençlere iş imkanı sağlanması olduğunu ifade etti. Hükümetin halkı kendilerine oy verenler ve vermeyenler olarak böldüğünü, sosyal yardımların sadece kendi partililerine yönelik olduğunu iddia eden vatandaşlar, yardımların herkese eşit olarak dağıtılmasını istediklerini söyledi. Sosyal yardımların vatandaşların hakkı olduğunu belirten Prof. Dr. Usluer, sosyal devletin en önemli gerekliliklerinden birinin kaynakların, yardımların tüm ihtiyaç sahiplerine hakça bölüştürülmesi olduğunu kaydetti.

13 YILLIK TÜKETİM SONA ERSİN

Tarım ve hayvancılığı yeniden canlandırarak üretimi sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Gaye Usluer, “Çiftçiler üretecek, Türkiye üretecek üretim ve istihdam teşvik edilerek; refah tabana yayılacak. Biz mazotta ÖTV’yi kaldıracağız, mazotu 1,5 liraya alacaksınız, borçlar konusunda yardımcı olacağız diyoruz. Yeni çıkan Yerel Yönetimler Yasası ile köyler mahalle oldu burada tarım ve hayvancılık nasıl yapılacak? Tarımda dışarı bağımlılık, tohumların dışarıdan ithal edilmesi, çiftçinin sürekli kredi ve faizle boğuşması gibi sorunlarına çözüm bulacağız. AKP iktidarındaki 13 yıllık tüketimin sona ermesini istiyoruz. Bunun için de sizlerin desteğini bekliyoruz, CHP’ye güvenin, CHP iktidarında köylü, çiftçi, işçi, memur, genç, yaşlı, kadın herkes insanca yaşayacak, yaşanacak bir Türkiye için gelin oy verin diyoruz.”

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/eskişehir-haberleri/usluer-koylerde-sorunlari-dinlemeye-devam-ediyor-18117