economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Gümüşhane'de Acil Vaka Ve Sevk Çalıştayı Düzenlendi

Gümüşhane'de Acil Vaka Ve Sevk Çalıştayı Düzenlendi
A- A+ A

Gümüşhane’de İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görev yapan Acil Servis ve 112 istasyon sorumluları ile Komuta Kontrol Merkezi doktorlarının katılımıyla ‘Acil vaka ve sevk’ konulu çalıştay düzenlendi.

Çalıştaya İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Özgür Çelebi, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Alptekin Giresunlu ve İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Vekili Dr.Enver Turan katıldı.

Hastaneler arası sevklerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin dile getirildiği çalıştayla ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar, “Bilindiği üzere Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, KHK ve Halk Sağlığı Kurumu ile 2014 yılında yapılan protokol gereği İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliğine bağlı olarak çalışan A Tipi istasyonlarına da Hastaneler arası sevk yükümlülüğü verilmiştir. A tipi istasyonlarının hangi şart ve durumlarda sevke dahil olacağı görüşülmüş olup çalıştay sonunda çıkacak rapor doğrultusunda İl Acil Sağlık Koordinasyon Komisyonunda (ASKOM) karar altına alınarak uygulamaya geçilecek.” dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/gümüşhane-haberleri/gumushanede-acil-vaka-ve-sevk-calistayi-duzenlendi-49727