economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Trafik Haftası Kutlamaları

Trafik Haftası Kutlamaları
A- A+ A

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Trafik Haftası açılışı kapsamında "Karayolu Trafik Güvenliği Günü” etkinliği Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Eğlence havasında geçen program, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Trafik kazalarının sebepleri ile ilgili kısa video gösterimleriyle devam etti.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ali Çetin açılış konuşmasında, ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının neredeyse tamamına yakınının sürücü, yaya, yolcu usulü, yani insan unsurundan kaynaklandığını belirtti. Çetin, “Gaziantep Emniyet Müdürlüğü olarak yaptığımız tüm çalışmalarımızdan trafik güvenliğinin sağlanması, trafik kazalarının en aza indirilmesi, can ve mal kaybının azaltılarak daha güvenli bir trafik ortamının oluşturulması hedeflenmektedir. Trafik haftası kutlamalarının yanı sıra bundan böyle yapacağımız her türlü toplantılarımızda trafikte duyarlı davranışlardan bahsedelim. Trafik sorunlarının çözülebilmesi adına birey olarak en azından üzerimize düşen kurallara uymak görevini yerine getirelim“ dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan bilgilendirmeye göre, “Okullarda Trafik Güvenliği dersi öğretmenlerince hafta boyunca sınıf yazı tahtasına her gün değişik bir slogan yazılacak, derslerde trafik güvenliği konusu vurgulanacak. Vatandaşlarımıza gönderilen elektrik, su, doğalgaz faturaları ile PTT gönderilerinde trafik güvenliğini sağlamaya yönelik uyarıcı ve bilgilendirici söz, yazı ve sloganların yer alması sağlanacak denildi.

ÜNLÜ OYUNCUNUN SÜRPRİZİ

Ünlü oyuncu Mesut Akusta’nın sahneye gelişi izleyenleri heyecanlandırdı. Sahneye gelişiyle büyük alkış alan Karagül dizisinin önemli oyuncularından Mesut Akusta’nın katıldığı program, eğlence havasında devam etti. Mesut Akusta, trafik haftasını kutlayarak, daha önce trafik kazası geçirdiğini belirtti. Akusta, “Trafik kazasında emniyet kemeri takmasaydım şu an bu salonda bulunmazdım. Gerçekten emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Gaziantep’te ayrıca kornaya basmamalarını rica ediyoruz. Trafikte vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması adına kalıcı ve araştırıcı çözümlerin bulunması ve hayata geçirilmesi için tüm çaba gösteren kamu kurum ve kuruluşlara başta olmak üzere bu etkinliklerde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi. Bizlerin de katkısı olduysa ne mutlu bize” diye konuştu.

Ardından trafik kazalarıyla ilgili video gösterimiyle devam eden etkinlik, oratoryo ve ünlü Çeled Uşag’ların gösterileriyle son buldu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/gaziantep-haberleri/trafik-haftasi-kutlamalari-16825