economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başkan Demircan: “Yatırım Demek İş, Aş Demek”

Başkan Demircan: “Yatırım Demek İş, Aş Demek”
A- A+ A

Kasımpaşa’da vatandaşlarla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçede çok sayıda yatırım olduğunu belirterek, “Yatırım demek aş, iş demek. Şu anda Beyoğlu’nda üzerinde durduğumuz en önemli konuların başında bu geliyor” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, vatandaş-başkan buluşmasının ilkini Kasımpaşa Semt Konağı’nda gerçekleştirdi. Kasımpaşalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği çay sohbetinde, mahallelerde yapılan çalışmalar konuşuldu. Sokakları yenilenen vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek, yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜME HIZ VERİLMESİ İSTEĞİ

Toplantıda vatandaşlar, yaşadıkları bölgede çözüm bulunmasını istedikleri konuları anlattılar. Daha çok Başkan Demircan’dan kendilerine ve yakınlarına iş isteyen vatandaşlar, mahallelerinde otopark sorunu olduğunu belirterek, terk edilmiş alanların ıslah edilmesi ve kentsel dönüşüme hız verilmesi gerektiğini söylediler. Kasımpaşalıları dikkatle dinleyen Demircan, ilgili birim müdürlerinden de bilgi alarak konuyu vatandaşlarla istişare etti.

“BEYOĞLU’NA YAPILAN HER YATIRIM BİZE EKMEK SAĞLIYOR”

Kasımpaşa başta olmak üzere Beyoğlu’nun çok güzelleştiğini ifade eden Demircan, “Beyoğlu’nda her yeri dolaşıyorum. Dolapdere başta olmak üzere birçok yerde çok güzel oteller, binalar yapılıyor. Onların hepsi iş, aş, ekmek demek. Her bir yatırım bize ekmek sağlıyor. Şimdi önümüzde iki mesele var. Bunlardan birincisi kentsel dönüşüm. İkincisi ise vatandaşlarımıza aş, iş, ekmek sağlamak. Kentsel dönüşümün en önemlisi olan Okmeydanı’nda tapular veriliyor. Tarlabaşı devam ediyor, Örnektepe-Sütlüce projelerinin eli kulağında. Çocuklarımıza gelecekte güzel imkanlar sunmak. Bu da yatırımlardan geçiyor. Eğer yatırım varsa iş var, aş var demektir. Yatırım yoksa ekmek de yok demektir. Dolayısıyla şu anda üzerinde en çok durduğumuz konu bu. Bu alanda imkanları çoğaltmak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/istanbul-haberleri/baskan-demircan-yatirim-demek-is-as-demek-17731