economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Minex Fuarı'nda Geri Sayım Başladı

Minex Fuarı'nda Geri Sayım Başladı
A- A+ A

İzmir, madencilik sektörünün büyük buluşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Minex-6. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’yla birlikte Uluslararası Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, 14-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Fuarizmir’de yapılacak.

Uluslararası Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ desteğinde TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü işbirliği ile düzenlenecek.

Avustralya, Birleşik Krallık, Yunanistan, Şili, Pakistan ve Gana’dan bilim adamlarını ve sektör temsilcilerini konuk edecek sempozyumda, 5’i yabancı, 67’si yerli toplam 72’i adet bildiri, iki farklı salonda sunulacak. Sempozyuma, 6 ülkeden ve ülkemizden 300’ün üzerinde madenci, delege olarak katılacak.

FUAR VE SEMPOZYUM BİR ARADA

Sanayi ve üniversite çevresinden artan bir ilgiyle geleneksel hale gelen Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, bu yıl 9. kez gerçekleştiriliyor. Uluslararası delegasyonun katılımıyla organize edilen sempozyumda endüstriyel hammaddeler sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, endüstriyel hammaddelerin üretim, hazırlama, zenginleştirme, değerlendirme alanlarında yapılan araştırmaların ve en son bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yer aldığı konular işlenecek.

14 - 16 Mayıs 2015 tarihlerinde İZFAŞ tarafından organize edilecek, Minex’e ise 160’ı aşkın firmanın katılması bekleniyor. ABD, Almanya, Çekoslovakya, Çin, Danimarka, Fransa, Finlandiya, İran, İngiltere, İsveç ve İtalya’nın yanısıra Türkiye’nin Ankara, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Samsun, Tekirdağ illerinden katılımcıların yer alacağı fuar, üç gün sürecek.

Sektöre yönelik profesyonel ziyaretçiye açık olan Minex, 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/izmir-haberleri/minex-fuarinda-geri-sayim-basladi-62897
Etiketler: İzmir, İzmir Haberleri