economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Vali Güvençer'den Yaşlılara Pazar Sürprizi

Vali Güvençer'den Yaşlılara Pazar Sürprizi
A- A+ A

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Elbistan Nuri Taphasan Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Dilek Güvençer’i Huzurevi girişinde Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ve eşi Canan Akkoyun ile Huzurevi yönetimi ile yaşlılar karşıladı.

Yaşlılarla bir tanışma toplantısı düzenleyen Vali Mustafa Hakan Güvençer, burada yaşlılardan bir istekleri olup olmadığını sordu. Devlet olarak vatandaşın huzuru ve mutluluğu için ellerinden gelen her şeyi yapmak için çaba gösterdiklerini kaydeden Vali Güvençer, “Türkiye’nin geldiği noktayı gençlerin bilmesi yada hatırlaması zor olabilir, ama yaşlılarımızın yorumlaması çok daha kolaydır. Çünkü Türkiye’nin dününü de biliyorlar şu anki gelinen son noktayı da biliyorlar” dedi.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise “bizler zaman içerisinde yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz, sohbet ediyoruz. Sohbetlerimizde hep aynı konuyu ifade ediyoruz, bizler için kıymetlisiniz, değerlisiniz. Bizlere emanetsiniz. Burada amacımız, bir huzurevi ortamı değil, sizleri kendi evinizdeymiş gibi rahat ettirmektir” ifadelerini kullandı.

Yaşlıları dinleyen Vali Güvençer, huzurevi sakinlerinin personel hakkında söyledikleri olumlu sözleri dolayısıyla personeli karşısında aldı ve ‘Herkes adına sizleri alkışlıyorum’ şeklinde konuştu ve personeli tebrik etti.

Güvençer bir dizi incelemenin ardından ilçeden ayrıldı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/kahramanmaraş-haberleri/vali-guvencerden-yaslilara-pazar-surprizi-52378