economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İsmail Berber, Kastamonuluları Mitinge Davet Etti

İsmail Berber, Kastamonuluları Mitinge Davet Etti
A- A+ A

MHP Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber, 6 Mayıs Çarşamba günü Kuzeykent Meydanı’nda yapılacak olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılacağı açık hava mitingine Kastamonuluları davet etti.

“Ülkemiz ve milletimiz için 7 Haziran genel seçimleri çok ama çok önemlidir” diyen MHP Taşköprü İlçe Başkanı İsmail Berber, “Çünkü tavizkar politikalar bölücü şer odaklarının heveslerini artırmaktadır. Doğu ve güney doğuda bazı illerimizde askerimiz, polisimiz, adliyelerimiz, kısaca devlet memurlarımızın hiçbiri görevini layıkıyla yapamaz olmuştur. Bölücü yıkıcı odaklar şehirlerde kol gezmekte kahve basmakta milleti tehdit etmektedirler. İktidarın bunları görmezden gelmesi ise çok manidardır. Sıfır sorun politikası iflas etmiş, sıfır komşulu bir ülke olmuşuzdur. Yabancı yatırımcılar bir bir ülkemizi terk etmektedirler. Kredi notlarımız düşürülmekte ekonomimiz sanal seyretmektedir. Dolar yükselişi sürmekte gelen zamlar devamlı artmaktadır” dedi.

“BU SEÇİM MİLLETİMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR”

7 Haziran Genel Seçimlerinin millet için çok önemli olduğuna değinen İsmail Berber, “Çünkü insanlarımız kutuplaştırılmış ayrıştırılmıştır. Birlik beraberlik sözleri havada kalmış sadece nutuktan ibaret olmuştur. İnsanımız ekonomik sıkıntılarından kurtulmak için kredilere mahkûm olmuşlardır. Esnaf senedini çekini ödeyemez, alacaklarını tahsil edemez durumdadır. Köyde çiftçilik yapan insanımız traktörüne mazot alamaz, tarlasına gübre atamaz, mahsulü para etmemektedir. Pancar üreticisi 13 yıl öncesi fiyattan parasını almakta, şeker oranı ayarsızlığı ise ayrı bir sorun olmaktadır. Orman köylüsü odun, tomruk, kesimi, sürütme, çekim paraları hiç zam almamış olup girdi fiyatları ise her yıl artış sağlamıştır. Emeklimiz maaşında zam görememiş verilen artış ise üç günlük simit parasını karşılar durumdadır” diye konuştu.

Köylerde içme suyu, yol, kanalizasyon ve diğer sorunların hala giderilmediğine dikkat çeken Berber, şöyle konuştu: “Lüks harcamalara kaynak bulan iktidar bu sorunlara para aktarmakta ise tasarruf politikasına gitmektedir. Bu ve bunun gibi sorunları yazmakla bitmeyeceği gibi zaten duyarlı halkımız bunları bilmektedir. MHP İlçe başkanlığı olarak diyoruz ki, Değerli ilçe halkımız, her kesimin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü yani ilacı 3 Mayıs günü Ankara da açıklanacak olan seçim beyannamemizde karşılığını bulacaktır.7 Haziran genel seçimlerinde MHP kadrolarına imkân verin ve bizimle yürüyün. Vereceğiniz oyun hakkını veremediğimiz takdirde hesabını vermeye hazırız. 6 Mayıs günü Kastamonu Kuzeykent meydanında Genel başkanımız Sn. Devlet Bahçeli’nin katılacağı açık hava mitingimizde yukarıda sıraladığımız tüm sorunlar cevap bulacak olan mitingimize siz saygıdeğer halkımızı, muhtarlarımızı ilçe STK’larını tüm üyelerimiz ve partililerimizi davet ederiz”

Berber, 6 Mayıs Cuma günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Kuzeykent Mahallesinde miting alanında saat 15.00’da gerçekleşecek mitinge tüm Kastamonuluları davet etti.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/kastamonu-haberleri/ismail-berber-kastamonululari-mitinge-davet-etti-95494