economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Küre İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Düzenledi

Küre İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Düzenledi
A- A+ A

Küre İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde “Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” Konulu Konferans düzenledi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, İkizciler Köyü Camii İmam Hatibi Musa Bayır,tarafından Kur’an-ı Kerim tilavet edildi. Küre Müftülüğü İlahi korosu tarafından ilahiler seslendirildi. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama 1. Daire Başkanı Recep Sönmez tarafından konferans verildi. Konferans konuşmacısı Recep Sönmez’e İl Müftüsü Osman Aydın tarafından Küre Kilimi hediye edildi.

İlçe Müftülüğü Tarafından düzenlenen 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası Hadis Yarışması Birincisi Beyalan Köyü Camii İmam-Hatibi Kemal Eser’e çeyrek atın Ödülü ile Hutbe Yazma yarışması Birincisi Alacık Köyü Aliağa Mahallesi Camii İmam-Hatibi Salim Çalıkoğlu’na Ödüllerini Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı takdim etti.

İlçe Müftülüğü tarafından Halk arasında düzenlenen “İslam İlmihali” yazılı sınavında birinci olan Gülcan Karadeniz’e Belediye Başkanlığı sponsorluğunda Cumhuriyet Altını ödülü ile ikinci olan Yeter Yavuz’a yarım altın Ödülünü Atanan 1.Daire Başkanı Recep Sönmez takdim etti. İlçe Müftülüğü tarafından halk arasında düzenlenen “Temel Dini Bilgiler ” yazılı sınavında birinci olan Nuran Can, ikinci olarak seçilen Hanife Çeliker, ile üçüncülüğü aralarında paylaşan Emine Özdemir, Meryem Canbaz ve Dilber Matur’a Birincinin ödülü olan Cumhuriyet Altını, İkincinin Ödülü Olan Yarım Altın ve Üçüncülerin Ödülleri Olan Çeyrek Altınları İlçe Müftüsü Ali Çebi, takdim etti.

Küre Çok Programlı Lisesi Öğrencileri arasında düzenlenen Kompozisyon yarışması birincisi İlknur Dana, ikincisi olarak Necibe Ersöz ve üçüncüsü olarak Mervenur Yavuz’a Ödüllerini Garnizon Komutanı Şeref Ay takdim etti. Düzenlenen programa Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, Garnizon Komutanı Şeref Ay, Cumhuriyet Başhakemleri ve Cumhuriyet Savcıları, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın , Kurum ve Daire Amirleri, ve çok sayıda bay bayan vatandaş katıldı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/kastamonu-haberleri/kure-ilce-muftulugu-kutlu-dogum-haftasi-etkinlikleri-duzenledi-14046