economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tosya'da Polis Teşkilatının 170.Kuruluş Etkinlikleri Kutlandı

Tosya'da Polis Teşkilatının 170.Kuruluş Etkinlikleri Kutlandı
A- A+ A

Kastamonu ’nun Tosya ilçesinde Polis Teşkilatının 170.nci Kuruluşu Etkinliklerle Kutlandı

10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatının 170.nci kuruluş yıldönümü törenlerle kutlandı.Kutlamalar dün Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Kıraç tarafından çelenk sunumunun yapılmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi.

Kutlama etkinliklerine Kaymakam Yusuf Cıbır, Garnizon Komutanı Per. Yzb. Mesut Kahraman, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Kıraç, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, okul müdürleri, polis memurları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Kıraç yaptı. Kıraç konuşmasında;”Bugün, sizlerle Türk Polis Teşkilatımızın, kuruluşunun 170. yıldönümünü kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirterek, şahsım ve ilçe teşkilatım adına hepinize hoş geldiniz diyor en içten saygılarımı sunuyorum.Türk Polis Teşkilatı, 170 yıldır toplumumuzun huzur ve güvenliğini, emniyet ve asayişini, gururla korumuş ve bundan sonrada korumaya devam edecektir. Değerli Tosyalılar,İlçemizde yaşanan huzur ve güven ortamı polisimizin üstün hizmet anlayışına dayalı görev azmi, zaman ve mesai tanımayan görev bilinci ile kamu kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerimizin en üst seviyede olması ve siz saygıdeğer Tosyalıların büyük destek ve sevgileriyle sağlanmıştır. Aynı destek ve işbirliğinin bundan sonrada devam edeceğine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun birlik ve beraberliği, yurdumuzun bölünmez bütünlüğü, toplumsal huzur ve barışın korunması için canlarını feda etmiş şehitlerimizi minnet ve şükranla anar, kahraman gazilerimiz ile fedakâr görev malulü ve şerefle emekli olmuş mensuplarımıza sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

Resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Yusuf Cıbır tarafından verildi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından katılımcılara kokteyl verildi. İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Kıraç’ın tebrikleri kabul etmesiyle 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri ve Türk Polis Teşkilatının 170.nci yaş kutlamaları sona erdi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/kastamonu-haberleri/tosyada-polis-teskilatinin-170kurulus-etkinlikleri-kutlandi-71794