economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Dubai'den Dönen Öğrencilerden Vali Tapsız'a Ziyaret

Dubai'den Dönen Öğrencilerden Vali Tapsız'a Ziyaret
A- A+ A

Kilis Valiliği organizesinde 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin Dubai Başkonsolosluğu’nun davetlisi olarak Dubai’ye giden folklor ekibi öğrencileri, Vali Süleyman Tapsız’ı makamında kabul etti.

Türkiye okullararası yıldızlar kategorisi folklor yarışmasında; il birincisi, bölge birincisi ve Türkiye üçüncüsü olan Kilis Atatürk Ortaokulu öğrencileri, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında, folklor gösterileri ile Kilis’in tarihi ve kültürel özelliklerinin tanıtımını yaparak 4 günlük bir Dubai ziyaretinin ardından yurda döndüler.

Dubai Başkonsolosluğu’nun davetlisi olarak Dubai’ye giden ve orada Türk aileler tarafından misafir edilen öğrenciler, Dubai’nin dünyaca ünlü çeşitli yerlerini görme şansı yakaladıklarını belirterek, bu organizasyon için Vali Süleyman Tapsız’a teşekkürlerini ifade ettiler.

Vali Tapsız, öğrencilerin farklı yer ve kültürleri tanımaları açısından bu ziyaretin önemli olduğunu belirterek, Kilis’in farklı bir ülkede tanıtımına katkıda bulundukları için öğrencilere ve sorumlu idarecilere teşekkür etti.

Öğrencilerin ziyaretine Vali Yardımcısı Tolga Toğan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili de eşlik etti.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/kilis-haberleri/dubaiden-donen-ogrencilerden-vali-tapsiza-ziyaret-93724
Etiketler: Kilis, Kilis Haberleri