economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kobitem Eğitim Üssü Gibi Çalışıyor

Kobitem Eğitim Üssü Gibi Çalışıyor
A- A+ A

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi,nde (KOBİTEM) lise öğrencilerine yönelik aynı anda birkaç eğitim birden veriyor.

KOBİTEM’e bağlı ekipler lise öğrencilerine eğitim alanında temel itfaiyecilik, yangına müdahale ve itfaiyecilik mesleki dersleri konularında temel teknikler öğretiliyor. KOBİTEM alanında İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alan Programı’nda okuyan 29 öğrenci, itfaiyecilik mesleki derslerini alırken, Türkiye Belediyeler Birliği programında 20 kişi Temel İtfaiyecilik Eğitimi, İŞGAR OSGB’’nin Libya grubuna da yangına müdahale teknikleri eğitimi verildi.

Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi’nde verilen teorik ve uygulamalı eğitimlerde, yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket gibi eğitimler alan itfaiyeciler, başarıyla tamamladıkları eğitim sonunda mesleki teorik ve pratik bilgi kazanıyor. Eğitimler sonunda itfaiyecilere sertifikanın yanı sıra kendi belediyelerinin demirbaşına kaydedilmek üzere Türkiye Belediyeler Birliği tarafından nomex, kask, çizme, eldiven, iş tulumu ve yağmurluk veriliyor.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/kocaeli-haberleri/kobitem-egitim-ussu-gibi-calisiyor-90148