economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kaymakam Şehit Ailelerini Güneydoğu Gezisine Gönderdi

Kaymakam Şehit Ailelerini Güneydoğu Gezisine Gönderdi
A- A+ A

Geçen yıl Konya’nın Seydişehir ilçesinden Doğu Karadeniz gezisine Kaymakamlık tarafından gönderilen şehit aileleri bu yıl da Güneydoğu gezisine gönderildi.

Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, “Seydişehir’de göreve başladığımızdan bu yana şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek, onların hal hatırlarını sorarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. Onlar bizler için şehitlerimizin hatırası olup, kendi ailemiz gibi görüyoruz. Geçen yıl Trabzon ve Rize’ye uçak ile üç günlük geziye göndermiştik. Bu yıl da otobüs ile Adana, Gaziantep, Şanlıurfa olmak üzere dört günlük geziye gönderdik. Yeter ki onlar mutlu olsunlar ve bu güzel vatanımızın güzel yörelerini görsünler, yaşasınlar. Onlar için ne yapsak azdır. Bu geziler esnasında şehit ailelerimize ilgilerini esirgemeyen ve ev sahipliği yapan gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah dostlarımızın eksikliğini vermesin” diyerek duygularını dile getirdi.

Seydişehir Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yakup Söğüt, Kaymakam Tuncay Sonel’i tanıdıkları ilk günden beri halkla iç içe olduğunu söyleyerek, “Şehit aileleri ve gazilere göstermiş olduğu ilgi ve yakınlık bizleri son derece memnun etmektedir. Gittiğimiz yerlerde özellikle de Kaymakamımızın çok önceki görev yeri Birecik’te bizlere gösterilen sıcak ilgi karşısında gerçekten çok mutlu olduk. Birecik’te Tuncay Sonel sevgisini heryerde görmek mümkün, hele isminin verildiği Tuncay Sonel Caddesi’ni gezerken ailelerin çocuklarına Tuncay ismini verdiklerini anlatmaları Kaymakam Beyin çok önceden görev yaptığı bu ilçede nasıl bir izlenim bıraktığı hakkında söze gerek olmadığını gösterdi. Ayrıca yanımızda olan ve üç gün boyunca bize rehberlik yapan Seydişehir Kaymakamlık personeli Hülya Erdoğan Ateş kardeşimize de teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını dile getirdi.

Şehit yakınları da, geziden duyduklarını memnuniyeti ifade ederek Kaymakam Tuncey Sonel’e teşekkür etti.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/konya-haberleri/kaymakam-sehit-ailelerini-guneydogu-gezisine-gonderdi-53717
Etiketler: Konya, Konya Haberleri