economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Neü İle Harita Genel Komutanlığı Arasında İşbirliği Protokolü

Neü İle Harita Genel Komutanlığı Arasında İşbirliği Protokolü
A- A+ A

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile Harita Genel Komutanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

“Birlikte Üretmek ve Paylaşmak” temalı Bakanlıklararası Harita İşlerini Koordinasyon ve Planlama Kurulu (BHİKPK) Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara’da yapıldı. Olağan Genel Kurul Toplantısıyla birlikte, ulusal haritacılık kurumu olan Harita Genel Komutanlığı ile üniversiteler arasında bir protokol imza töreni gerçekleştirildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in de katıldığı protokol imza töreninde çeşitli üniversitelerden de temsilciler bulundu. Törende Harita Genel Komutanlığı’nın, kamu kurum/kuruluşları, belediyeler ve üniversiteler dahil olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ihtiyaç duyduğu harita ve harita bilgilerini üretirken, ihtiyaç sahibi birimlerle birlikte çalışmaya ve üretimin koordine edilmesine yönelik ihtiyacın her geçen gün arttığı belirtildi. Harita bilgilerinin paylaşımı ve üretiminin kurumlar arası paylaşımı gerektirdiği vurgulanırken, üniversitelerin bu paylaşımın önemli adımlarından biri olduğu da ifade edildi.

Toplantıda, Harita Genel Komutanlığı Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Metin Keşap ile NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker tarafından protokol imzalandı. Protokol kapsamında üniversiteler arası haritacılık alanında proje, araştırma-geliştirme ve eğitim amaçlı ortak çalışmalar yapılması hedefleniyor.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/konya-haberleri/neu-ile-harita-genel-komutanligi-arasinda-isbirligi-protokolu-40573
Etiketler: Konya, Konya Haberleri