economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

4.Malatya Anadolu Kitap Ve Kültür Fuarı Açılıyor

4.Malatya Anadolu Kitap Ve Kültür Fuarı Açılıyor
A- A+ A

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı yarın kapılarını açıyor. 6 gün açık olacak fuarın açılışına ise Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan katılacak.

Kitap fuarı için geri sayım başlarken bugün kameralar karşısına geçen Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonunda düzenlenecek olan fuarın 5-10 Mayıs tarihleri arasında açık olacağını belirten Akın, bu yıl fuar alanının da iki katına çıkarıldığını söyledi.

Ülkenin en yeni kitap fuarlarından biri olmasına rağmen kısa sürede büyük bir başarı sağlayan ve uluslar arası alanda en önemli kitap fuarlarından birisi haline geldiğini belirten Akın, Uluslar arası Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’nın bu yılki temasının ise Çanakkale Zaferi Yüzüncü Yıl anısına olarak belirlendiğini hatırlattı.

Farın onur konuğunun Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma olduğunu söyleyen Genel Müdür Akın, 350 yayınevinin okuyucularla buluşacağını söyledi. Birçok ülkeden önemli yazarlarında katılacağı fuara bu yıl 350 bin ziyaretçi beklediklerini kaydeden Akın, 6 gün boyunca 250 yazarın imza günü etkinliğinin de olacağını söyledi. Akın, yarın başlayacak olan fuara herkesin davetli olduğunu belirtti.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/4malatya-anadolu-kitap-ve-kultur-fuari-aciliyor-22334