economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Aile Ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü İl Şampiyonu Oldu

Aile Ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü İl Şampiyonu Oldu
A- A+ A

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ve Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği (MALATYA YADER)’in desteği ile faaliyet gösteren Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü 30 puan ile grup şampiyonu oldu.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından 2 grup halinde düzenlenen müsabakalarda U14 ligi B grubunda yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü, grubunda oynadığı 10 müsabakanın tamamını kazanarak, 30 puan ile grup şampiyonluğuna ulaştı.

A Grubu Şampiyonu olan Kale Gençler Birliği ile 2 maç üzerinden oynanan final grubu maçlarında gençler, ilk maçta rakibine 2-1 mağlup olmasına rağmen ikinci maçta rakibini 6-1 mağlup ederek şampiyonluğu yakaladı.

Centilmenlik ve güzel futbol sonrasında rakibini mağlup eden Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü, Malatya’yı il dışında temsil etmeye hak kazandı. Maç sonrasında sporcular, taraftarlar ve yöneticiler sahada şampiyonluğu kutladılar.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/aile-ve-sosyal-politikalar-genclik-spor-kulubu-il-sampiyonu-oldu-97271