economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çalık Battalgazi'deydi

Çalık Battalgazi'deydi
A- A+ A

7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında yatalak ve yaşlı bir teyzeyi ziyaret eden eden Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık, gözyaşlarına boğuldu. Yaşlı kadın ile yakından ilgilenen Çalık, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek, yardım noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Milletvekili adaylarının seçim ziyaretleri zaman zaman duygulu sahnelerin yaşanmasına neden oluyor. Seçim startının verildiği günden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık, Battalgazi ilçesi Karaköy Mahallesi’nde ikamet eden yatalak ve yaşlı bir teyzeyi ziyaret ederek, hayır duasını aldı. Zaman zaman gözyaşlarının birbirine karıştığı ziyarette Çalık, yardıma muhtaç insanlara yardım etme adına ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

7 Haziran genel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine aralıksız devam eden ve her fırsatta vatandaşların sorunlarını dinleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili adayı Öznur Çalık, mahalle ziyaretlerinde karşılaştığı manzara karşısında gözyaşlarına boğuldu. Çalık, Karaköy’de gittiği bir evde yatalak ve yaşlı bir teyzeyi ziyaret etti. Teyze ile sohbet edip yakından ilgilenen Çalık, uzun süre gözyaşı döktü ve ardından Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü arayarak yardım talep etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık, Belediye Meclis üyeleri ile bir araya geldiği kahvaltıda Köydes Projesi’nin öneminden bahsetti. Çalık, 7 Haziran Genel seçim çalışmaları kapsamında Akkoza Otel’de düzenlenen sabah kahvaltısında Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya geldi. Kahvaltıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık’ın yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

AK Parti iktidarı döneminde hemen hemen her köye, beldeye ve mahalleye hizmet götürüldüğünü ifade eden Çalık, “AK Parti iktidarı döneminde geliştirmiş olduğumuz ve 2006’dan beri var olan Köydes Projemiz bizim elimiz ayağımız, gözümüz oldu. Yaklaşık 200 trilyonu sizlerin aracılığıyla ilçelerimize, köylerimize, beldelerimize hizmetlere dönüştürdük. Sizlerin aracılığıyla evinde su olmayan insanlarımıza su götürdük, yolu olmayan köylerimize yol götürdük. Bu kazanımları sizlerle beraber sağladık. Hepinizin ellerine, yüreklerine sağlık” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, seçim süreçlerinin önemine dikkat çekerek, “Seçim sürecinde, belki eksiklikler ve ziyaret noksanlıkları olabilir, bunları bir tarafa bırakarak, kenetlenmemiz lazım. Herkesin bu davayı üstlenmesi lazım. Bu davanın bir hizmet davası olduğu bilinciyle çalışmamız lazım” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da, “7 Haziran seçimlerinin Malatya’ya hayırlar getirmesini dileyerek, çıkmış olduğumuz bu yolda bizim elimiz ayağımız olan, ailenin asıl mensupları olan sizlerle birlikte bu süreci el ele vererek atlatacağız. 7 Haziran seçimlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra Battalgazi’ye bağlı Karaköy, Karakaş, Göller ve Bulgurlu mahallelerini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Öznur Çalık, burada mahalle sakinleri ile bir araya gelerek sıkıntı ve talepleri dinledi.

Gittiği her yerde sıcak ilgi ve memnuniyetle karşılanan Çalık, Karaköy’de yaptığı açıklamada Karaköylülerin her zaman AK Parti’ye yüzde 90 destek verdiklerini hatırlatarak, “Karaköy bize yüzde 90 oy vermiş ve iktidarımızda emeği olan ender köylerimizden biri. Desteğini bizden esirgemeyen bütün Karaköylü hemşerilerime teşekkür ediyorum. AK Parti refah seviyemizi yükseltiyor. Çamur olan yol stabilize, stabilize olan yol birinci kat asfalt, birinci kat olan yol ikinci kat asfalt oluyor” dedi.

Konuşması esnasında vatandaşlarla da sohbet eden Çalık’a yaşlı bir adam bu yıl AK Parti’ye yüzde 99 destek vereceklerini belirterek, "Bu seçimlerde 6’da 6 yapmazsak Malatya bitti" diye konuştu.

Vatandaşların ve çiftçilerin sıkıntılarını dinleyen Çalık kendisine iletilen dosyaları da alarak çözüm bulunacağını ifade etti. Karakaş Mahallesi’ni ziyaret ederek burada vatandaşlarla buluşan Çalık, Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, “13 yıl öncesinde Türkiye’nin üzerinden dozerler geçti. Türkiye’nin üzerinden askeri darbeler geçti. Türkiye’nin üzerinden bürokrasinin darbeleri geçti, yargının darbeleri geçti. Hala geçmeye devam ediyor. Ben Malatya’nın duyarlılığını biliyorum. Paralel yapı, PKK, DHKP-C hepsi Türkiye’nin karşısında ve Türkiye’yi yok etmek üzere çaba sarf ediyorlar" dedi.

Çalık ve beraberindekiler Karakaş’ın ardından Bulgurlu’ya geçti. 17 Nisan 1978 tarihinde kendisine posta yoluyla gönderilen bombalı bir paketin elinde patlaması sonucu, gelini ve torunuyla birlikte hayatını kaybeden, dönemin Malatya Belediye Başkanı Hamid Fendoğlu’nun köyünde olduğunu hatırlatan Çalık, şöyle konuştu:

"Rahmetli Hamid Fendoğlu’nun memleketindeyiz. O yiğit adam, o demokrasi şehidi bu topraklardan çıktı. Allah rahmet eylesin, aile fertlerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Yüce Rabbim bir daha o günleri yaşatmasın. Bulgurlulu hemşerilerimize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum."

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/calik-battalgazideydi-10538