economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Maski, Teknolojik Robotlarla Atıksu Hatlarını Görüntülemeye Ve İncelemeye Başladı

Maski, Teknolojik Robotlarla Atıksu Hatlarını Görüntülemeye Ve İncelemeye Başladı
A- A+ A

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon içerisindeki arızaların en kısa zamanda giderilmesi için kanal görüntüleme robotu ile çalışmalara başladı.

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir kanal görüntüleme aracı ile robot sistemlerini yerinde inceledi. Kurum olarak teknolojik yenilikleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Dr. Özdemir, yeni devreye aldıkları robot sistemleri ile arızaları daha kısa sürede belirleme ve müdahale etme imkânı bulacaklarını söyledi. Sistem sayesinde üst yapının kazılmamasının da sağlanacağını kaydeden Dr. Özdemir, “Malatya genelinde kanalizasyon arızalarını en kısa sürede tespit etmek amacıyla kanal görüntüleme ve rehabilitasyon işine başladık. Kanal içindeki arızalar ve tıkanıklar görüntüleme robotu sayesinde en kısa sürede tespit ediliyor. Araç üzerine monte edilmiş bir kumanda kabini bulunmaktadır. Burada robot tarafından çekilen görüntüler bilgisayara kaydedilmekte ve araç içerisinde monitörde izlenebilmektedir. 200 metre mesafeye kadar hareket etme kabiliyetine sahip olan bu kanal görüntüleme robotu sayesinde nokta tespitler yaparak arızalara en kısa sürede müdahele etme şansını bulacağız” dedi.

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, alınan kanal görüntüleme robotunu test etti. MASKİ Kanalizasyon Dairesi Ekibi, Genel Müdür Dr. Özdemir’e cihaz hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/malatya-haberleri/maski-teknolojik-robotlarla-atiksu-hatlarini-goruntulemeye-ve-incelemeye-basladi-18361