economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Binlerce Kişi Hayır Yemeğinde Buluştu

Binlerce Kişi Hayır Yemeğinde Buluştu
A- A+ A

Manisa’nın Saruhanlı İlçesine bağlı Şatırlar mahallesinde, “10. Geleneksel Hayır Yemeği” düzenlendi.

Hayır Yemeğine, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, parti yönetimi ve çok sayıda kişi katıldı. Şatırlar Mahallesi Dede Dalları Mevkii piknik alanında gerçekleşen etkinlikler din görevlilerin okuduğu dualarla başladı. Duaların ardından davetlilere, yöresel yemeklerden ikram edildi. Yüzlerce kişinin katıldığı yemeğine, çevre mahallelerden de yoğun katılım oldu.

Milletvekili Aydemir ve Belediye Başkanı Yaralı, mesire yerini dolaşarak hayır yemeğine katılan vatandaşlarla el sıkıştı.

Başkan Yaralı, burada yaptığı açıklamada geçmiş yıllarda başlatılan hayır yemeği geleneğinin Saruhanlı Belediyesinin desteğiyle devam ettiğini belirterek şöyle dedi:

“Hayır yemeklerine elimizden geldiği kadar lojistik destek veriyoruz. Şatırlar mahallemiz bu yıl da kalabalık bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu tür etkinlikler çeşitli nedenlerle doğduğu topraklardan ayrılmak zorunda kalan insanları da bir araya getiriyor. İnsanlar arasında kaynaşma ve dayanışmaya vesile olan hayır yemeklerini önemsiyoruz. Böylesi etkinliklerin daim olmasını diliyor, muhtarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Şatırlar Mahallesi Muhtarı Abdullah Kaya da mahalleden göç etmiş ve dışarıda oturan halkı bir araya getirmek amacıyla düzenlenen dayanışma yemeğinin çok güzel bir atmosferde gerçekleştiğini belirterek, “Güzel bir etkinlik düzenledik. Katılan herkese ve bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Hüseyin Yaralı’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/binlerce-kisi-hayir-yemeginde-bulustu-83890
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri