economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Öğrencilerin Yarınları İçin Güç Birliği

Öğrencilerin Yarınları İçin Güç Birliği
A- A+ A

Manisa’nın Kula ilçesindeki üç lisenin 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak LYS Motivasyon Semineri düzenlendi.

Kula ilçesinde eğitim öğretime devam eden Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Bekir Sacide Keleşoğlu Anadolu Lisesi’nin ortak organizasyonu ile 12. sınıf öğrencilerine yönelik LYS Motivasyon Semineri düzenledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Siyaset Bilimi Uzmanı ve aynı zamanda ELGİNKAN Vakfı üyesi Ozan Erdem öğrencilere LYS öncesinde bütün gücün öğrencilerde olduğunu, hatayı hiçbir yerde aramamaları gerektiğini belirtti. İnsanoğlunun sınırları olmayan tek canlı olduğunu belirten Erdem, öğrencilere, inandıkları yolda yürürken kendilerine engel olan şeylerden bir bir kurtulmaları gerektiğini anlattı. Öğrencilerden ne yapacaklarsa en iyisini yapmalarını isteyen Erdem, ’Ya İstanbul’u alırım, ya İstanbul beni alır.’, ’Ya istiklal, ya ölüm.’ gibi şifrelerden yola çıkarak Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)in kendisine vaat edilen tüm şeylere rağmen ’Sağ elime Güneşi, sol elime Ay’ı verseler davamdan yine dönmem.’ kararlılığını hayatlarının her döneminde uygulamaları gerektiğini belirtti.

Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdullah Akkaya, Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü Adem Sümen ve Bekir Sacide Keleşoğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Gedik ortak olarak yaptıkları açıklamalarda Kula İlçesinde eğitim adına eksik olan ne varsa birlikte çalışarak eksiklerin tamamlanacağı mesajını vererek, kendilerine bu yolda destek olan Kaymakam Murat Güven’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan’a ve Semineri başarı ile sunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ozan Erdem’e çok teşekkür ettiler.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/manisa-haberleri/ogrencilerin-yarinlari-icin-guc-birligi-56900
Etiketler: Manisa, Manisa Haberleri