economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Uluslararası Kasımiye Buluşmaları Başlıyor

Uluslararası Kasımiye Buluşmaları Başlıyor
A- A+ A

Uluslararası Kasımiye Buluşmaları’nın birincisi, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla Mardin’de gerçekleştirilecek.

USTAD Başkanı Ahmet Akgül, uzun bir süredir beyin fırtınaları, stratejik hamle toplantıları, ortak akıl toplantıları ve özellikle bölge illerinin ev sahipliğinde düzenlenen siyaset ve strateji konuşmalarının bir hulasası olarak düzenlenecek Uluslararası Kasımiye Buluşmaları’ndaki temel amacının, coğrafyamızda yaşanan gelişmelerle ilgili söyleyecek sözü olanların doğrudan karşılaşmasını sağlamak olduğunu söyledi. ’Düşünsel resital başlıyor’ sloganıyla başlayacak ilk buluşmanın dini turizm merkezi olan Sultan Şeyhmus Külliyesi’nde gerçekleşeceğini anlatan Akgül, mütevazi bir mekanda ve mütevazi imkanlarla başlatılacak bu önemli buluşmanın çeşitli illerde ve yakın gelecekte bölge ülkelerinde yıl boyu farklı etkinliklerle sürdürüleceğini ifade etti.

16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Mardin’de başlayacak ve iki gün sürecek Uluslararası Kasımiye Buluşmaları’nın 2015 yılı konuları yeni siyasal sistem arayışları, yeni Anayasa arayışları ve bölgesel çözüm süreci olmak üzere 3 ana başlıkta toplanacak.

Grup müzakerelerinin ardından sonuç bildirisi ve panel ile devam edecek buluşmaya bölge illerinden STK temsilcileri, kanaat önderlerinin yanı sıra çeşitli üniversitelerden alanında uzman akademisyenlerin katılması bekleniyor.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/mardin-haberleri/uluslararasi-kasimiye-bulusmalari-basliyor-31934
Etiketler: Mardin, Mardin Haberleri