economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Milletvekili Adayları, Özel Organize Sanayi Bölgesini Gezdi

Ak Parti Milletvekili Adayları, Özel Organize Sanayi Bölgesini Gezdi
A- A+ A

AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir Özel Organize Saniye Bölgesinde ki sanayi işletmelerini ziyaret ederek yöneticileri ile bir araya geldi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, seçim gezilerine bugün Nevşehir Özel Organize Sanayi Bölgesi ile devam etti.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, AK Parti İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Gençlik Kolları yönetici ve üyeleri ile kalabalık bir parti topluluğu ile 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden AK Parti Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, bugünkü seçim gezisine Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Boğaz köyü yakınlarında bulunan Özel Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan işletmelerin yöneticileri ile devam etti.

Sanayi işletmecilerinin sıcak ilgisiyle karşılanan AK Parti Milletvekili adayları Açıkgöz, Göktürk ve Gizligider, işletme sahipleri ile de kısa süreli sohbetler yaptılar.

AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, AK Parti Hükümetleri olarak her zaman esnafların sorunları ile yakından ilgilendiklerini dile getirdi.

Tüm imkanları ile Nevşehir’in her alanda ilerlemesi ve gelişmesi adına yoğun gayretler içerisinde olduklarını ifade eden Mustafa Açıkgöz, “Biz AK Parti hükümetleri olarak iktidara geldikten sonra bazı teşvikler çıkararak, hibeler oluşturarak, istihdamın ve ihracatın önünü açmak adına bir çok girişimlerde bulunduk ve hayal edilemeyecek kadar büyük ölçekli ihracatlar yaptık. Bu kapsamda Afrika ülkeleri ile de oldukça sıcak ilişkiler içerisinde bulunup ,buralarda da Türk insanının sanayici ruhunu ,işletmeciliğini sergilemeye başladık. Gerek ülkemizde ve gerekse de ülke dışındaki yatırımlardaki kararlılığımız ile birlikte bugün Allah’a şükürler olsun ki dünyanın en büyük ekonomisine sahip 17 ülke arasında yerimizi aldık. Artık bu kulvarda yarışıyoruz. Siyasi anlamda da gündemi belirlenen bir ülke olmaktan çıkıp, gündem belirleyen bir ülke konumuna geldik” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Milletvekili adayı Murat Göktürk ise, siyasi anlamda Türkiye’de hedeflenen ve ikinci yarı diyerek yola çıkılan bu dönemde, hedeflenen çok önemli hususlar olduğunu ifade ederek; “Bu dönemde tamamen kalkınmaya yönelik olarak daha fazla istihdam ve üretim sağlayabilme var. Bunu gerçekleştirmek için ise gerek faizlerin düşürülmesi, gerekse bürokratik engellerin kaldırılması noktasındaki çalışmalar bu dönem öne çıkacak. Yakaladığımız istikrarının ve büyümenin kıymetini bilerek yola devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarı ile ekonomideki büyümenin her geçen gün arttığını belirten AK Parti Milletvekili ve Milletvekili adayı Ebubekir Gizligider ise “Ak Parti’nin ekonomi anlayışı güven ve istikrar esasına dayanır. 13 yıldır devam eden istikrar ve güven ortamı , aziz milletimizin gücüne güç kattı, refahını sürekli artırdı. Sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma ancak ileri bir demokratik düzen üzerinde inşa edilebilir. Biz ekonomi politikalarımızı şeffaflık, süreklilik ve tutarlılık üzerine inşa ettik. Bu düzen üzerinde de ilerliyoruz. Nevşehir’imiz de bu istikrardan oldukça memnun. Biz esnafımızın ve sanayicimizin sorunlarını sıkıntılarını çok iyi biliyor ve bunun üzerin giderek, her geçen gün esnaflarımızın mağduriyetlerini en aza indiriyoruz” diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/nevşehir-haberleri/ak-parti-milletvekili-adaylari-ozel-organize-sanayi-bolgesini-gezdi-25876