economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Son Kuşlar Mahkumlar İçin Sahnelendi

Son Kuşlar Mahkumlar İçin Sahnelendi
A- A+ A

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Cezaevleri Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nün ortak sosyal sorumluluk projesi kapsamında ’Son Kuşlar’ adlı oyun Niğde E Tipi Cezaevi’nde sahnelendi.

Devlet tiyatroları oyuncusu Turgay Tanülkü tarafından yazılan oyunu, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Garnizon Komutanı Ufuk Nayır, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, cezaevi personeli ve cezaevinde kalan hükümlüler izledi.

Tiyatronun sonunda bir konuşma yapan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, "İnsan düşünmek zorundadır, doğruyu aramak zorundadır. Dışımızdaki şartları göreceksiniz o şartlar içerisindeki doğruyu arayıp doğruyu bulacaksınız. Ömür çabuk geçiyor, kendinizi geliştireceksiniz. Cezaevinden çıkmış olan insanları gördük, benim için çok güzel bir örnek. Cezaevi alt yapısıyla çok şey başarmış insanları görüyorsunuz. hayattan umudunuzu kesmeyin, cezaevini değerlendirin, nerede hata yaptık bu hatayı bundan sonraki hayata nasıl kendimizi hazırlarız onun çabasında olun. Umuyorum kışınız bitecek, umuyorum baharınızı başlayacak, umuyorum yazınız olacak” dedi.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne ise, "Cezaevi ve hastaneye kimin ne zaman gideceği belli olmuyor. İçeride olan arkadaşlarıma Cenab-ı Allahtan en kısa zamanda çıkmalarını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra protokol üyeleri oyunculara çeşitli hediyeler takdim etti.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/niğde-haberleri/son-kuslar-mahkumlar-icin-sahnelendi-92510
Etiketler: Niğde, Niğde Haberleri