economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisinin Açılışı Yapıldı

Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisinin Açılışı Yapıldı
A- A+ A

Siirt Belediyesi bünyesinde yapımı tamamlanan tıbbi atık sterilizasyon tesisinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Siirt Çınarlısu köyü yolunda yapımına 5 yıl önce başlanan katı atık toplama tesisinin içinde kurulan tıbbi atık sterilizasyon tesisinin açılışı için düzenlenen törene Siirt Belediye Eşbaşkanı Belkiza Beştaş Epözdemir, Siirt Belediye Eşbaşkan Vekili Şakir Demir, HDP ve DBP il yöneticileri, çeşitli sivil toplum örgütleri ve mahalle temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Siirt Belediye Eşbaşkanı Belkiza Beştaş Epözdemir, toplumun ekolojik hassasiyetleri göz ardı etmedikleri, bu amaçla bugün açılışı yapılacak bu tesisin ekolojinin korunması adına çok önemli çalışma olacağını söyledi. Bu tesisle aynı zamanda tıbbi atıklardan dolayı yaşanan sağlık sorunlarının önüne geçilmesi amaçlandığını belirten Eşbaşkan Epözdemir, Siirt ve ilçelerinde bulunan sağlık kuruluşlarındaki tıbbi atılar sterilize edildikten sonra yine katı atık düzenli depolama tesisinde imha edileceğini kaydetti.

Tören yapılan konuşmaların ardından, kurdele kesilmesi ve tesisin gezilmesiyle sona erdi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/siirt-haberleri/tibbi-atik-sterilizasyon-tesisinin-acilisi-yapildi-68130
Etiketler: Siirt, Siirt Haberleri