economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Toprak: "Son Yağmur Çiftçimize İlaç Gibi Geldi"

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Toprak: "Son Yağmur Çiftçimize İlaç Gibi Geldi"
A- A+ A

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, son yağan yağmurun Çerkezköy ve bölge çiftçisine ilaç gibi geldiğini belirtti.

Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, yaptığı açıklamada "Çiftçilerimizin çoğu ekimini tamamladı. Az sayıdaki çiftçimiz de önümüzdeki birkaç gün içinde tamamlamış olacak. Önceki gün yağan yağmur ekili alanlara çok iyi geldi. Daha öncede yağan yağmurlar oldu ama o zaman ekim yapılmamıştı. Şimdi ekim yapıldı ve ürünün de yağmura ihtiyaç olması dolayısıyla son yağan yağmur çiftçimize ilaç gibi geldi. İnşallah bu yıl çiftçilerimizin beklentileri doğrultusunda üretim elde edilmesi arzusundayız. Çünkü çiftçilerimiz emeklerinin karşılığını almalı. Çiftçimizin girdi maliyetleri fazla. Alın teriyle büyük zorluklarla ürettikleri ürünlerin ücretini almaları gerekmektedir. Bizler inanıyoruz ki bu yıl çiftçimiz alın terinin hakkını fazlasıyla alacaktır. Eğer bu yıl da çiftçimiz mağdur edilirse bölgemizde özellikle buğday ekimi azalacak gibi görünüyor. Artık çiftçilerimiz mağdur edilmek istemiyor" dedi.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/cerkezkoy-ziraat-odasi-baskani-toprak-son-yagmur-ciftcimize-ilac-gibi-geldi-71155