economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ergene, Engelleri Aşıyor

Ergene, Engelleri Aşıyor
A- A+ A

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013/2014 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında destek alan Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Kaymakamlığınca yürütülen ‘Hayat Ergene’de Güzelleşiyor, Çünkü Engeller Aşılıyor’ projesi tamamlandı.

Ergene Kaymakamlığı’nda düzenlenen proje kapanış toplantısına Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldı. Kapanış toplantısı, Proje Koordinatörü İlke Kızıltoprak’ın proje kapsamında yürütülen faaliyetlere ilişkin sunumuyla başladı. Toplantıda konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgede insanı merkeze alan bir kalkınma anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Her yıl ilan ettikleri Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programlarında dezavantajlı vatandaşlara yönelik geliştirilen projelerin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını belirten Şahin, "Ergene Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen ‘Hayat Ergene’de Güzelleşiyor, Çünkü Engeller Aşılıyor’ projesi engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmaları konusunda destek verdiğimiz önemli projelerden biri. Projenin amaçları arasında Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yaşayan ve özel ihtimam gerektiren grupların sosyal hayata ve eğitime katılmalarını sağlayacak yenilikçi yöntemler geliştirmek, bedensel engelli vatandaşlara ulaşım-erişim hizmeti sunarak onların toplumla bütünleşmesine katkı sağlamak yer alıyor. Projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, bölgemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak geliştirilen projelerin artarak devam etmesini umuyorum" dedi.

Genel Sekreter Şahin’den sonra konuşma yapan Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak da projeye katkı sunan herkese teşekkür etti.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 133 milyon TL’lik destek verdiği proje kapsamında Ergene’de yaşayan dezavantajlı gurupların; engelli, bakıma ve alakaya muhtaç vatandaşların sosyal ve kültürel hayata katılımlarını arttıracak bir dizi faaliyet hayata geçirildi. Proje kapsamında Ergene’de yaşayan özel ihtimam gerektiren grubun, ulaşım-erişim hizmeti alması için Alo Engelli Hattı kurulurken, özel donanımlı bir araç satın alındı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/ergene-engelleri-asiyor-69792