economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Genel-İş Malkara Şube Başkanı Kahraman: "1 Mayıs'ı Şenlik Havasında Kutlayacağız"

Genel-İş Malkara Şube Başkanı Kahraman: "1 Mayıs'ı Şenlik Havasında Kutlayacağız"
A- A+ A

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Malkara Şube Başkanı Birşen Kahraman, vatandaşları ve tüm sendika üyelerini Edirne’de düzenlenecek 1 Mayıs İşçi Bayramı Şenliklerine davet ederek 1 Mayıs’ın birliktelik içinde ve şenlik havasında geçeceğini belirtti.

Şube Başkanı Kahraman, Edirne Saraçlar Caddesi’nde yapılacak şenliklere gitmek üzere Malkara’dan ücretsiz otobüs kaldırılacağını duyurdu. Kahraman, "1 Mayıs için gerekli duyuruların sağlanması için ilçe merkezindeki belirli yerlere afişler asıldı. 1 Mayıs’ı Edirne’de dostça, sevgi, eğlence havasında, birliktelik ve dayanışma içerisinde geçireceğiz" dedi.

1 Mayıs etkinliklerinin DİSK Konfederasyonu tarafından Türkiye genelinde düzenlediğini hatırlatan Kahraman, mitinge, DİSK’e bağlı sendika üyelerinin yanı sıra özellikle belediyelerde, kamu kurumlarında, özel sektörde çalışanlar, diğer sendikalar, emeğin ve emekçinin yanında bulunan siyasi parti temsilcileri ve tüm sağduyulu vatandaşların katılmalarını istediklerini söyledi.

Edirne’deki kutlamalara gitmek için, belediye önünden araç kaldırılacağını bildiren Kahraman, "Malkara’dan ücretsiz 2 otobüs kaldıracağız. Ulaşım konusunda sendikamızı destekleyen Malkara Belediyesi’ne, Sayın Başkanımız Ulaş Yurdakul’a çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/genel-is-malkara-sube-baskani-kahraman-1-mayisi-senlik-havasinda-kutlayacagiz-69183