economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Trafik Haftası'nda Alkollü Hissi Veren Gözlük İle Similasyon Aracına Büyük İlgi

Trafik Haftası'nda Alkollü Hissi Veren Gözlük İle Similasyon Aracına Büyük İlgi
A- A+ A

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kutlanan Trafik Haftası’nda alkollü hissi veren gözlük ile similasyon aracı büyük ilgi gördü. Similasyon aracına binerek takla atan Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe’nin alkol gözlüğü ile penaltı atmaya çalışması renkli görüntülere sahne oldu.

Trafik Haftası, Çorlu ilçesinde törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlama programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorlu Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ve Çorlu Jandarma Komutanlığı mensuplarının günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarıyla başladı.

2015 yılı içerisinde başarılı çalışmalarından dolayı Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı personelleri ile 31 yıllık sürücülük hayatında hiç ceza almayarak yılın şoförü seçilen 58 yaşındaki Şükrü Vatansever’e hediyelerini Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç takdim etti.

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç yaptığı konuşmada, Çorlu Kaymakamlığı olarak 2015 yılını trafik yılı olarak ilan ettiklerini belirtirken, ülkede yaşanan trafik kazalarının en aza indirgenmesi için trafik kültürünün oluşturulması gerektiğini ve bu tür etkinliklerin bilincin yerleştirilmesinde etkili olmasını umduğunu ifade etti.

Daha sonra Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Gürzsoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü tarafından verildi. Hediyelerin takdim edilmesinden sonra yarışmalar kapsamında 1. olan şiir okunurken, Atatürk İlkokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sergiledi.

Kutlama programının sonunda Çorlu Emniyet Müdürlüğü ve Çorlu Jandarma Komutanlığı’nın bilgilendirme amacıyla hazırladıkları trafik güvenliğini anlatan stantlar ziyaret edildi. Ardından alkollü araç kullanmanın zararlarına ve tehlikelerine dikkat çekmek amacıyla uygulama yapıldı.

Katılımcılara alkol hissi veren gözlükle minyatür kaleye penaltı vuruşları yaptırılırken, uygulamada penaltı vuruşu yapmayı deneyen katılımcıların, hareket ve yön duygularını önemli ölçüde kaybettikleri görüldü. Etkinliğin sonunda emniyet kemeri simülasyon aracı tanıtımı yapılırken araç, ilk olarak Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe tarafından test edildi. Kaza anında emniyet kemerinin önemini vurgulamak için yapılan simülasyon aracına ilgi gösteren vatandaşlardan birisi emniyet kemerini takmadan denemek isteyince araç içerisinde taklalar attı.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/tekirdağ-haberleri/trafik-haftasinda-alkollu-hissi-veren-gozluk-ile-similasyon-aracina-buyuk-ilgi-88768