economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yozgat Belediyesi Tarafından Açılan Kurslarda Üretilen Ürünler Sergilendi

Yozgat Belediyesi Tarafından Açılan Kurslarda Üretilen Ürünler Sergilendi
A- A+ A

Yozgat Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ve yerel el sanatlarının işlenerek, Yozgat’a has ürünler çıkarabilmek amacıyla hazırlanan ürünler sergilendi.

Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına Belediye Başkanı Kazım Arslan vatandaşlar ve kursiyerler katıldı. Sergide ahşap çeyiz sandığı, tel kırma ürünler, dokuma kilim, çini, üç boyutlu resim ve işlengi ürünler sergilendi. Sergide yer alan ürünleri inceleyen Belediye Başkanı Kazım Arslan, kursta bayanların meslek sahibi olmalarını arzuladıkları belirterek, “ Açtığımız bu kurslarla Yozgat’ın kültürüne katkı sunarak, yöresel ürün yelpazesini genişletmeyi istiyoruz. Üretilen ürünlerin pazarı oluşması durumunda, Yozgat’a gelen insanlara sunabileceğimiz ve başka yörelere hediye götürebileceğimiz Yozgat’a has hediyelik eşya olsun istiyoruz” dedi.

Başkan Arslan, “Yozgat’a has hediyelik eşya noktasında bir sıkıntı var, biz bu açığı kapatmak istiyoruz. Burada üretilen ürünleri de biz belediye olarak satın alacağız ve bunları toplumun istifadesine sunacağız. Bu sayede kursa katılan bayanlarımızın da emeklerini değerlendirmiş olacağız” diye konuştu.

Başkan Arslan, kursa beklenilen katılımın sağlanamadığını, hazır ve pratik kurslara daha fazla katılım sağlandığına değinerek, “Burada biz hazır şeylerle uğraşmanın dışında bir şeyler üretmelerini ve buna katkı sağlamalarını istiyoruz, yani dileğimiz hanımların daha fazla bu kurslara katılmaları ve bunun daha çok yaygın şekilde devam etmesi” şeklinde konuştu.

http://www.aygazete.com/yerel-haberler/yozgat-haberleri/yozgat-belediyesi-tarafindan-acilan-kurslarda-uretilen-urunler-sergilendi-52495
Etiketler: Yozgat, Yozgat Haberleri